Ochrona przed utratą i wyciekiem danych

Kilka faktów

Statystyki podają, że ponad 90% informacji powstaje elektronicznie, a ok. 70% nigdy nie będzie wydrukowane. Kopiowanie poufnych danych czy nawet całych projektów jest więc prostsze i z reguły nie budzi aż takich dylematów moralnych jak kradzież dóbr materialnych.

Badania pokazują, że zdecydowana większość pracowników jest skłonna wynieść poufne dane firmowe w sytuacji nagłego zwolnienia, czy też wykorzystać je jako swoje zabezpieczenie w sytuacji niepewności. Zmiana miejsca pracy jest też sporą pokusą do przeniesienia cennych informacji biznesowych (np. bazy klientów) do nowej firmy.

Obecnie najpopularniejszym i najczęstszym sposobem skopiowania danych firmowych jest przeniesienie plików z komputera na nośnik typu pendrive. Nośniki danych są coraz mniejsze, coraz szybsze, a przy tym coraz tańsze, a oprócz przenoszenia danych często również pełnią rolę „nosicieli” wirusów czy innych szkodliwych programów.

Technologie bezprzewodowe typu: Bluetooth, WiFi czy IrDA to kolejne nowe, ale coraz powszechniejsze drogi wycieku danych na zewnątrz, a ich dostępności i możliwości dynamicznie rosną. Wg szacunków na świecie sprzedaje się kilka milionów modułów Bluetooth tygodniowo i liczby te rosną z każdym rokiem.

W jaki sposób pomożemy Wam zapobiegać tego typu sytuacjom?

  • ochronimy komputery przed kradzieżą cennych danych korporacyjnych i danych klientów.
  • Wdrożymy bezpieczne sposoby przechowywania i ochrona danych korporacyjnych, danych klientów czy jakichkolwiek innych poufnych informacji: szczególnie istotne dla firm, w których polityka zabezpieczania danych jest weryfikowana (audyty).
  • Wzmocnimy bezpieczeństwo IT, przede wszystkim ochronę sieci oraz wewnętrznych procesów w firmie przed zagrożeniami związanymi z nieautoryzowanym użyciem nośników danych ( m.in. umieszczaniem czy uruchamianiem wirusów i innych szkodliwych programów na komputerach/w sieci korporacyjnej).
  • Uruchomimy mechanizmy kontroli i zarządzania tym, co jest pobierane z komputerów firmowych oraz przegrywane na nie: zdefiniowanie, kto i w jaki sposób może przenosić dane firmowe i klientów oraz pliki wykonywalne.

Zabezpieczanie i odzyskiwanie danych

Wszystkie nasze działania związane z outsourcingiem mają zapewnić Państwu nieprzerwany dostęp do najważniejszych danych gromadzonych i wykorzystywanych przez Państwa. Ponieważ świetnie wiemy są one dla Państwa ważne dokładamy szczególnych starań by były bezpieczne i ciągle dostępne niezależnie czy gromadzicie je komputerze, przenośnym dysku, pamięci podręcznej, kartach pamięci czy innym nośniku.

Dopełnieniem naszej oferty są usługi odzyskiwania utraconych danych ze wszystkich dostępnych nośników. Odzyskujemy dane z dysków twardych, pendriveów, kart pamięci do aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych oraz innych nośników.