Uszkodzone zawiasy i obudowa w laptopie

W miarę użytkowania zawiasy w wielu notebookach ulegają zatarciu, efektem tego jest konieczność używania coraz większej siły przy otwieraniu klapy laptopa. Opór stawiany przez otwieraną matrycę nie jest uciążliwy i większość użytkowników nigdy się nie skarży na tą usterkę…do momentu w którym pęka obudowa laptopa lub zawiasy.
Spowodowane jest to powstającymi naprężeniami w okolicy zawiasu, który najpierw powoduje odkręcenie śrub mocujących a następnie odrywa się powodując pęknięcie obudowy. Bardzo często urwany zawias uszkadza również samą matrycę, lub taśmę łączącą matrycę z płytą główną na której zwykle trzyma się klapa laptopów trafiających do naszego serwisu.
Dlatego jeżeli zauważą Państwo, że klapa laptopa otwiera się ciężej, zawias lub obudowa jest pęknięta, matryca po otwarciu chwieje się, właściwym jest zgłosić się do serwisu komputerowego, żeby uniknąć uszkodzenia obudowy, matrycę lub taśmy łączącej matrycę z płytą główną.
Ponieważ naprawa wiąże się z rozebraniem całego laptopa dobrze jest też wtedy dokonać konserwacji układu chłodzenia laptopa co też zwykle proponujemy z dużą zniżką.

Zobacz podobne: