Najlepsze i darmowe programy do kopii zapasowych

Kopia zapasowa systemu czy naszych plików nie jednemu (który ją robił) potrafiła uratować „życie” a jeśli nawet nie, to pozwoliła zaoszczędzić czas, pieniądze i sporo nerwów. Wystarczy tylko trochę dyscypliny, żeby podłączyć zewnętrzny dysk i… oczywiście jakiś program który robiłby automatycznie kopię wskazanych przez nas folderów z danymi. Niezależnie od powodu awarii dysku, czy systemu stoimy niemalże przed koniecznością wyboru jakiegoś programu… najlepiej do tego darmowego. Oto najlepsze programy do kopii zapasowych, dzięki którym robienie kopii staje się łatwiejsze.

 

Co to jest backup?

Backup to inaczej archiwizacja danych z naszego komputera, czyli kopia zapasowa całego dysku, wybranych plików i folderów, czy też partycji. Jest to najlepszy sposób zabezpieczania się przed utratą ważnych dla nas danych tak by szybko lub w ogóle je odzyskać. Aplikacje do backupu pozwalają zwykle również przywrócić system lub dane prosto z urządzenia przenośnego. W Informatyce dzielimy ludzi na tych, którzy robią kopie i tych którzy będą robić kopie zapasowe. Poniżej propozycje programów likwidujące wymówkę “nie wiedziałem czym i jak robić kopie”.

5 programów do kopii zapasowych

  • Acronis True Image (płatne)
  • Ashampoo Backup Pro 16 (płatne)
  • AOMEI Backupper Standard (darmowe)
  • Cobian Backup 11 (darmowe)
  • EaseUS Todo Backup (darmowe)

Acronis Cyber Protect Home Office

Acronis True Image

Acronis Cyber Protect Home Office dawniej Acronis True Image jest dostępny w trzech wersjach: Standard (49,99 USD/rok), Advanced (69,99 USD/rok) i Premium (129,99 USD/rok).

Jeden z najbogatszych w opcje programów do wykonywania backupu. Możemy nim wykonywać:

  • Pełne kopie zapasowe obrazów – pełna replika dysku lub całego urządzenia
  • Lokalne kopie zapasowe – na dyskach wewnętrznych, zewnętrznych lub na dyskach sieciowych
  • Kopie zapasowe w chmurze – w centrach danych Acronis zaprojektowanych z myślą o niezawodności, bezpieczeństwie i szybkości

 

Ashampoo Backup Pro 25

Program Ashampoo Backup Pro 25  jest płatny kosztuje 64PLN, to narzędzie łatwe w obsłudze, dobrze zaprojektowane. Jest dla poszukującychtaniego i wydajnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Nowy Ashampoo Backup Pro oferuje wszystkie możliwe opcje przechowywania: Tworzenie kopii pojedynczych plików na całych partycjach na dyskach lokalnych lub u dostawców pamięci online. Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych nie może być prostsze. Wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej i gotowe! Ponadto program zużywa mało zasobów. Przywracanie kopii zapasowych jest niezwykle proste! Ashampoo Backup Pro 25 jest wyposażony w bootowalny dysk ratunkowy, który przywróci Twój system w przypadku poważnej awarii systemu. https://www.ashampoo.com/pl-pl/backup

 

AOMEI Backupper Standard (darmowy)

AOMEI Backupper Standard

Darmowa aplikacja AOMEI Backupper Standard oferuje :

 backup: dysku, partycji, pliku/folderu i systemu. Co może być ważne dla tych którzy chcą przenieść system na nowy dysk SSD program pozwala także sklonować wybraną partycję/dysk. Kopia zapasowa to zawsze pojedynczy plik, który można przerzucić na dysk zewnętrzny lub dysk sieciowy. Program AOMEI umożliwia przywracanie kopii zapasowych, które możemy montować jako obraz i przeglądać je w eksploratorze plików. Inne przydatne opcje to harmonogram backupów, wydzielanie rozmiaru kopii (np. pod płytę DVD) i inteligentny backup sektorów dysku (tylko używana przestrzeń).

 

Cobian Backup 11 (darmowy)

Cobian Backup 11

Ten bezpłatny program jest jednym z prostszych w obsłudze ,co ma znaczenie dla niezaawansowanych użytkowników. Ma w sobie praktycznie wszystko, co potrzeba:

wykonuje kopię zapasową konkretnych plików, folderów, partycji, dysków na inny dysk, serwer FTP czy też dysk sieciowy. Cobian Backup 11 umożliwia również szyfrowanie i kompresowanie plików, a także wykonywanie backupu według harmonogramu.

 

EaseUS Todo Backup (darmowy)

EaseUS Todo Backup

Prosty i przejrzysty program do tworzenia kopii zapasowej dostępny jest w trzech wersjach: darmowej, edycji Home (30 dolarów za rok) oraz Pro (39 dol./rok). Aplikacja oferuje wykonanie kopii zapasowej (i przywrócenie) całego systemu, konkretnego dysku lub wybranej partycji lub obszaru danych. Wersja płatnaumożliwia klonowanie dysku, Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych korespondencji z programu Outlook,

 

Zobacz podobne: