ChatGPT

Zacznijmy od tego czym jest ChatGPT?

…To w swym założeniu zaawansowany model językowy opracowany przez OpenAI, którego  głównym celem jest generowanie odpowiedzi na różne pytania zadawane przez ludzi, udzielanie informacji, pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz uczestniczenie w rozmowach na różne tematy.

Tyle teorii, definicji i założeń. Sprawdźmy więc czy ChatGPT może być,  a może nawet jest już przydatny w różnych dziedzinach życia i pojawiają się firmy powierzające zarządzanie sztucznej inteligencji, niemniej należy mieć świadomość kilku bardzo istotnych spraw przy rozpoczynaniu znajomości ze sztuczną inteligencją codzienne życie. 

 

Po pierwsze jak z niego skorzystać?

odpowiedź jest zaskakująco prosta tak jak ze zwykłego chata.

 

Po drugie gdzie znaleźć:

Oczywiście istnieją już:

  1. Aplikacje i usługi, które można pobrać ze sklepów takich jak Google Play Store, Apple App Store lub nawet na stronach internetowych.
  2. Fora i społeczności związane z ChatGPT lub technologią GPT. Możesz dołączyć do tych społeczności, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych narzędziach i jak z nich korzystać.
  3. A jeśli jesteś programistą, możesz uzyskać dostęp do ChatGPT za pomocą API udostępnionego przez OpenAI. Możesz wtedy połączyć usługę z własnym oprogramowaniem lub stroną internetową.

Ale najmilej byłoby gdyby chat zgłosił się w naszym ojczystym języku… mamy taką możliwość wpiszmy zatem: https://talkai.info/pl/chat

Możemy wybrać język macierzysty, jednak TalkAI automatyczynie zacznie odpowiadać nam w języku, w którym zadamy mu pytanie… no właściwie należałoby tego oczekiwać, iż potrafi przetłumaczyć sobie nasze pytanie na „swój” język znaleźć odpowiednie informacje przeanalizować je i dać nam odpowiedź… niemniej wszyscy wiemy, że zbyt często jak na XXI wiek czujemy się zawiedzeni koniecznością ciągłego zmniejszania oczekiwań w stosunku do dostępnej i promowanej na przełomową w naszym życiu technologii. A tu proszę  pytamy po polsku odpowiedź w języku polskim. Zaczynamy pytać w innym… TalkAI automatycznie przechodzi na język w którym padło pytanie.

 

Po trzecie do czego może się przydać ChatGPT?

ChatGPT, może być przydatny w szerokim zakresie zastosowań. Oto kilka przykładów:

  1. Wsparcie dla klienta: ChatGPT może być używany jako wirtualny asystent obsługi klienta, odpowiadając na pytania, udzielając informacji o produkcie lub usłudze, oraz pomagając w rozwiązywaniu problemów.
  1. Tworzenie treści: Model może być używany do generowania treści tekstowych, takich jak artykuły, blogi, opisy produktów, recenzje czy nawet krótkie opowiadania.
  2. Tłumaczenie: ChatGPT może wspomagać tłumaczenia tekstów na różne języki, choć może nie zawsze być idealnie dokładny (z resztą jak każdy translator)
  3. Nauka i edukacja: Model może być używany jako narzędzie wspomagające naukę, udzielając informacji na różne tematy, tłumacząc trudne koncepcje czy pomagając w rozwiązywaniu problemów matematycznych.
  4. Generowanie pomysłów: ChatGPT może pomóc w generowaniu pomysłów, podpowiadając różne koncepcje lub rozwiązania na podstawie dostarczonych informacji.
  5. Programowanie i pomoc techniczna: Model może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z programowaniem, sugerować poprawki w kodzie czy udzielać informacji na temat różnych technologii i bibliotek.

Należy jednak pamiętać, że ChatGPT ma ograniczenia w zakresie wiedzy i jeśli we wszystkich bazach wynikiem równania 2+2 byłoby 5 odpowiedź byłaby 5. Ok to nie możliwe żeby w całym „internecie” wynik dodawania 2 i 2 równy był 5…

To zobaczmy co TalkAI mówi czym jest nieistniejące pojęcie Immatrykulacja wykreślna

Zbyt abstrakcyjne… ok

No to weźmy koncert Wojskiego Z pana Tadeusza znacie Wojskiego? Prawda? To ten co chwycił na paśmie przypięty swój róg Bawoli długi cętkowany kręty jak wąż boa…oburącz itd… scena ogólnie znana….chyba każdemu….no… prawie, bo TalkaAI twierdzi, że:

Mam nadzieję że jest to wystarczające ostrzeżenie… przed obdarzaniem bezkresnym zaufaniem Chat’uGPT… Jest to narzędzie przydatne, usprawniające i przyspieszające w pewnych okolicznościach prace… podobnie jak w pewnych okolicznościach narzędziem przyspieszającym, usprawniającym i niezmiernie przydatnym jest młotek, czy wkrętarka ;D. Niemniej jednak sięgając po narzędzie starajmy się mieć świadomość granic możliwości ich stosowania.

Zobacz podobne: